Главная| Карта| Контакты   Черкасская область Черкасский район, с. Свидивок, ул.Ленина 19
тел.:(0472) 30-81-14 тел./факс: 30-82-95
Главная
О фабрике
История
Информация
Новости
Контакты
Для акционеров

ПАО "МЕБЕЛЬНАЯ ФАБРИКА"

Новости

Примітки до фінансової звітності, складені відповідно до міжнародних стандартів фінансової звітності

1. Примiтки до фiнансової звiтностi.

 

1.1 Висловлення думки щодо вiдповiдностi вартостi чистих активiв вимогам законодавства

Розрахунок вартостi чистих активiв акцiонерних Товариств здiйснюється згiдно Методичних рекомендацiй Державної комiсiї з цiнних паперiв та фондового ринку щодо визначення вартостi чистих активiв акцiонерних товариств вiд 17.11.2004р. №485

     Вартiсть чистих активiв згiдно ЦКУ ч.3 ст.155 не може бути меншою вiд суми статутного капiталу.

 Чистi активи розраховуються як рiзниця мiж сумою необоротних активiв, оборотних активiв, витрат майбутнiх перiодiв та сумою довгострокових зобов'язань, короткострокових зобов'язань, забезпеченням наступних виплат i платежiв, доходiв майбутнiх перiодiв.

Вартiсть чистих активiв ПАТ  "Меблева фабрика"  становить - 87 тис. грн. (89-2), що на 48 тис. грн. бiльше   вартостi статутного капiталу. Таким чином розрахункова вартiсть чистих активiв  вiдповiдає вимогам ст.155 п.3 Цивiльного кодексу України.

 

1.2 Думка аудитора щодо наявностi суттєвих невiдповiдностей мiж

фiнансовою звiтнiстю, що пiдлягала аудиту, та iншою iнформацiєю, що розкривається емiтентом цiнних паперiв та подається до комiсiї разом з

фiнансовою звiтнiстю

 

     Пiд час виконання завдання аудитор здiйснив аудиторськi процедури щодо виявлення суттєвих невiдповiдностей мiж фiнансовою звiтнiстю, що пiдлягала аудиту, та iншою iнформацiєю, що розкривається емiтентом у вiдповiдностi з МСА 720 "Вiдповiдальнiсть аудитора щодо iншої iнформацiї в документах, що мiстять перевiрену аудитором фiнансову звiтнiсть" а також згiдно з рiшенням ДКЦПФР вiд 20.10.2011р. №1482 була проведена перевiрка  щодо корпоративного управлiння на наявнiсть та достовiрнiсть iнформацiї у звiтi.

   Аудитор отримав достатню впевненiсть у вiдсутностi суттєвих невiдповiдностей мiж фiнансовою звiтнiстю, що пiдлягала аудиту, та iншою iнформацiєю, що розкривається Товариством та подається до НКЦПФР  разом з фiнансовою звiтнiстю згiдно з вимогами статтi 41 Закону України "Про цiннi папери та фондовий ринок".

 

1.3 Виконання значних правочинiв

 

    Значнi правочини (10 i бiльше вiдсоткiв вартостi активiв товариства за даними останньої рiчної фiнансової звiтностi) вiдповiдно до Закону України "Про акцiонернi товариства" у звiтному перiодi не вiдбувалися.

 

1.4 Стан корпоративного управлiння, у тому числi стану

 внутрiшнього аудиту вимогам законодавства

 

   Щодо стану корпоративного управлiння, у тому числi стану внутрiшнього аудиту вiдповiдно до Закону України " Про акцiонернi Товариства", загальними зборами акцiонерiв Товариства затвердженi наступнi положення "Про правлiння", "Про наглядову раду", "Про ревiзiйну комiсiю". Товариство користується послугами зовнiшнiх аудиторiв.

   За результатами виконаних процедур перевiрки стану корпоративного управлiння вiдповiдно до Закону України  "Про акцiонернi товариства" можна зробити висновок, що прийнята та функцiонуюча система корпоративного управлiння у товариствi в цiлому вiдповiдає вимогам Закону України  "Про акцiонернi товариства" та вимогам Статуту.

 

1.5 Iдентифiкацiя та оцiнка ризикiв суттєвого викривлення у фiнансових

 звiтах внаслiдок шахрайських дiй

 

Керуючись принципом професiйного скептицизму та вiдповiдно до МСА 240 "вiдповiдальнiсть аудитора, що стосується шахрайства, при аудитi фiнансової звiтностi" ми провели аудиторськi тести, результати яких дозволили iдентифiкувати та оцiнити ризики суттєвих викривлень внаслiдок шахрайства.

Пiд час iдентифiкацiї та оцiнки ризикiв суттєвого викривлення фiнансової звiтностi ми розглянули отриману вiд Товариства iнформацiю як у виглядi тверджень (пояснень) керiвництва, так i у виглядi аудиторських доказiв, як того вимагають вiд аудитора МСА з метою попередження викривлень внаслiдок шахрайства.

Вiдповiдно до отриманих доказiв та пояснень, керiвництво не має iнформацiї  про вiдомi факти шахрайства, що можуть вплинути на Товариство. Ми також не отримали жодної iншої iнформацiї про вiдомi факти таких дiй з боку управлiнського персоналу, працiвникiв, вiдповiдальних за фiнансову iнформацiю або iнших осiб.

 

2.1 Висловлення думки щодо розкриття iнформацiї за видами активiв вiдповiдно до встановлених нормативiв, зокрема мiжнародних стандартiв бухгалтерського облiку

 

  Вiдповiдно до вимог МСБО Товариство класифiкувало активи в балансi на поточнi i непоточнi. Станом на 31.12.2014року активи Товариства становлять 89 тис. грн., в тому числi:

Необоротнi активи - 5 тис. грн.

Оборотнi активи - 84 тис. грн.

Необоротнi активи в свою чергу складаються з вартостi основних засобiв, нематерiальних активiв, iнвестицiйної нерухомостi 

   Пiдприємство здiйснило оцiнку основних засобiв за  справедливою вартiстю на дату переходу та використовує цю справедливу вартiсть як доцiльну собiвартiсть основних засобiв на цю дату.

Первiсна вартiсть основних засобiв на початок року становить - 129 тис. грн., знос - 121 тис. грн., залишкова вартiсть - 8тис. грн., станом на 31.12.2014р. вiдповiдно становить - 129 тис. грн., знос - 124 тис. грн., залишкова вартiсть - 5 тис.грн.

    Згiдно наказу про облiкову полiтику по ПАТ "Меблева фабрика"  нарахування амортизацiї  основних засобiв  здiйснюється iз за застосуванням прямолiнiйного методу, за яким рiчна сума амортизацiї  визначається дiленням вартостi, яка амортизується, на строк корисного використання об'єкта. За 2014р.нараховано амортизацiї основних засобiв  та нематерiальних активiв на суму -  3 тис.грн.  

У 2013р.переоцiнки основних засобiв та iнших необоротних матерiальних активiв не проводилась

Поточнi активи складаються з запасiв, дебiторської заборгованостi та грошових коштiв

     Пiдприємство вважає запасами активи, якi :

- утримуються  для використання за умов звичайної господарської дiяльностi, перебувають у процесi виробництва, виконання робiт, надання послуг, управлiння виробництвом, а також у разi, якщо iснує ймовiрнiсть отримання в майбутньому економiчних вигод, пов'язаних iз їх використанням та їх вартiсть може бути достовiрно визначена. Одиницею  облiку запасiв вважається найменування запасiв.

Основнi i допомiжнi  матерiали оцiненi по собiвартостi придбання. При вибуттi запасiв оцiнка їх здiйснюється за методом  собiвартостi перших за часом надходження запасiв (ФIФО).  Готова продукцiя  оцiнювались по виробничiй собiвартостi.

Переоцiнка товаро-матерiальних цiнностей у перiодi, що перевiрявся, не проводилась.

Станом на 31.12.2013р.  запасiв рахувалося на суму - 38 тис.грн.; станом на 31.12.2014р. запасiв на суму - 40 тис.грн.

 

Поточна дебiторська заборгованiсть за товари, роботи послуги включалася за пiдсумками балансу за первiсною вартiстю.

    Дебiторська заборгованiсть визнається як фiнансовi активи (за винятком дебiторської заборгованостi, за якою не очiкується отримання грошових коштiв або фiнансових iнструментiв, за розрахунками з операцiйної оренди та за розрахунками з бюджетом) та первiсно оцiнюється за первiсною вартiстю плюс вiдповiднi витрати  на проведення операцiй. Резерв на покриття збиткiв вiд зменшення корисностi визначається як рiзниця мiж балансовою вартiстю та теперiшньою вартiстю очiкуваних майбутнiх грошових потокiв. Визначення суми резерву на покриття збиткiв вiд зменшення корисностi вiдбувається на основi аналiзу дебiторiв та вiдображає суму, яка, на думку керiвництва, достатня для покриття понесених збиткiв. Резерви створюються на основi iндивiдуальної оцiнки окремих дебiторiв, для фiнансових активiв, суми яких iндивiдуально не є iстотними - на основi групової оцiнки.

Справедливу вартiсть дебiторської  заборгованостi неможливо визначити достовiрно, оскiльки не має ринкових котирувань цих активiв

Iнформацiя про дебiторську заборгованiсть станом на 31.12. 2013р. та станом на 31.12.2014р.

Вид дебiторської заборгованостi    Рядок балансу     На початок

звiтного року

тис. грн.   На кiнець

звiтного року

тис. грн.

Дебiторська заборгованiсть за товари, роботи, послуги :                                             

1125 

32   

44

Дебiторська заборгованiсть за розрахунками

     За виданими авансами   

1130 

0    

0

     З бюджетом   1135  0     0

     Iнша поточна дебiторська заборгованiсть   1155  0     0

Iншi оборотнi активи    1190  12    0

    Разом         44    44

 

З бiльшiстю контрагентiв перед складанням звiту проведенi звiрки взаєморозрахункiв, якi пiдтвердили її реальнiсть.

Облiк касових операцiй ведеться у вiдповiдностi з вимогами Положення "Про ведення касових операцiй в нацiональнiй валютi України" затвердженого Постановою  Правлiння НБУ №637 вiд 15.12.2004р. зi змiнами та положеннями.

Облiк здiйснення безготiвкових розрахункiв здiйснюється пiдприємством вiдповiдно до вимог iнструкцiї "Про безготiвковi розрахунки в нацiональнi валютi України"  затвердженого Постановою  Правлiння НБУ №22 вiд 21.01.2004р.

Залишок грошових коштiв та їх еквiвалентiв в нацiональнi валютi станом на 31.12.2014р. становить - 0 тис. грн.

  На нашу думку, облiк активiв, за винятком впливу коригувань (якщо такi є), якi б могли б бути потрiбними для пiдтвердження розмiру активiв(якби товариство нараховувало резерв сумнiвних боргiв) правдиво i неупереджено вiдображає стан справ щодо рахункiв, на яких облiковуються активи товариства в роцi, який закiнчився 31 грудня 2014року, у вiдповiдностi з критерiями МСБО визнання їх активами

 

2.2 Висловлення думки щодо розкриття iнформацiї за видами забезпечень майбутнiх витрат i платежiв та зобов'язань вiдповiдно до встановлених нормативiв, зокрема мiжнародних стандартiв бухгалтерського облiку.

 

     Зобов'язання визнаються, коли Пiдприємство  має теперiшню заборгованiсть(юридичну або конструктивну) внаслiдок минулої подiї, iснує ймовiрнiсть(тобто бiльше можливо, нiж неможливо),що погашення зобов'язання вимагатиме вибуття ресурсiв, котрi втiлюють у собi економiчнi вимоги, i можна достовiрно оцiнити суму зобов'язання.

 Пiдприємство визнає короткостроковi виплати працiвникам як витрати та як зобов'язання пiсля вирахування будь-якої вже сплаченої суми. Пiдприємство визнає очiкувану вартiсть короткострокових виплат працiвникам за вiдсутнiсть як забезпечення вiдпусток  пiд час надання працiвникам послуг, якi збiльшують їхнi права на майбутнi виплати вiдпускних. Пенсiйнi зобов'язання вiдповiдно до Українського законодавства. Пiдприємство утримує внески iз заробiтної плати до Державного пенсiйного фонду. Поточнi внески розраховуються як процентнi вiдрахування iз поточних нарахувань заробiтної платнi, такi витрати вiдображаються у перiодi, в якому були наданi працiвникам послуги, що надають їм право на одержання внескiв, та зароблена вiдповiдно заробiтна платня.

Основну суму зобов'язань на початок i кiнець року складають :

Поточна кредиторська заборгованiсть за  розрахунками з  оплати працi на початок року  - 3 тис. грн., на кiнець звiтного  року -  2 тис. грн.

Поточнi зобов'язання вiдображаються в балансi за сумою погашення.

  На нашу думку, облiк зобовязань, за винятком впливу коригувань (якщо такi є), якi б могли б бути потрiбними для пiдтвердження розмiру зобов'язань (якби товариство нараховувало резерв сумнiвних боргiв) правдиво i неупереджено вiдображає стан справ щодо рахункiв, на яких облiковуються зобовязання товариства в роцi, який закiнчився 31 грудня 2014року, у вiдповiдностi з критерiями МСБО.

 

2.3 Висловлення думки щодо розкриття iнформацiї про власний капiтал вiдповiдно до встановлених нормативiв, зокрема мiжнародних стандартiв бухгалтерського облiку.

 

Згiдно з Концептуальною основою МСБО власний капiтал - це частина активiв пiдприємства, що залишилася пiсля вирахування всiх його зобов'язань. Товариство вiдобразило у фiнансовiй звiтностi власний капiтал вiдповiдно до МСБО №1 "Подання фiнансових звiтiв" та МСБО №32 "Фiнансовi iнструменти: розкриття та подання".

     Власний капiтал станом на 31.12.2014р. сформовано та сплачено в повному обсязi в сумi - 39 тис. грн. Вiн подiлений на 13008  штук  простих iменних акцiй номiнальною вартiстю -3 грн. Випуск акцiй на загальну суму 39024 гривень зареєстрований Черкаським територiальним управлiнням ДКЦПФР 28.04.2011р. реєстрацiйний номер 34/23/1/11. Публiчне акцiонерне товариство "Меблева фабрика" є правонаступником закритого акцiонерного товариства "Фабрика кухонних виробiв", яке було створено шляхом подiлу ЗАТ "Черкаський деревообробний комбiнат" i яке було правонаступником дочiрнього пiдприємства "Фабрика кухонних меблiв" закритого акцiонерного товариства "Черкаський деревообробний комбiнат".

    До складу  додаткового капiталу включено суму дооцiнки необоротних активiв. Залишок  додаткового капiталу станом на 31.12.2014 становить - 48 тис. грн.

  На нашу думку, облiк власного капiталу, за винятком впливу коригувань (якщо такi є), якi б могли б бути потрiбними для пiдтвердження розмiру активiв(якби товариство нараховувало резерв сумнiвних боргiв) правдиво i неупереджено вiдображає стан справ щодо рахункiв, на яких облiковуються власний капiтал товариства в роцi, який закiнчився 31 грудня 2014року, у вiдповiдностi з критерiями визнання їх власним капiталом  згiдно  МСБО.

 

2.4 Висловлення думки щодо розкриття iнформацiї про обсяг чистого прибутку товариства вiдповiдно до встановлених нормативiв, зокрема мiжнародних стандартiв бухгалтерського облiку.

Фiнансовi результати дiяльностi Товариства, вiдображенi у фiнансовiй звiтностi за рiк, що закiнчився 31.12.2014року, сформованi iз дотриманням  положень МСФЗ. За результатами фiнансово - господарської дiяльностi за рiк, що закiнчився 31грудня 2014року ПАТ "Меблева фабрика" отримало збиток в сумi - 0,2 тис. грн.

 

Витрати на пiдприємствi визнаються вiдповiдно до положення (стандарту бухгалтерського облiку №16"Витрати" i визнаються в бухгалтерському облiку одночасно з зменшенням активiв або збiльшенням зобов'язань. Витрати, понесенi у звязку з отриманням доходу, визнаються у тому ж перiодi, що i вiдповiднi доходи. Доходи та витрати визнаються за методом нарахування.

 

3.Розкриття iнформацiї про дiї, що вiдбулися протягом звiтного перiоду та можуть вплинути на фiнансово-господарський стан емiтента та призвести до значної змiни вартостi його цiнних паперiв, визначених частиною першою ст.41 Закону України "Про цiннi папери та фондовий ринок"

 

В ходi перевiрки за 2014р. не було виявлено подiй, що можуть вплинути на фiнансово-господарський стан емiтента та призвести до значної змiни вартостi його цiнних паперiв.

4. Подiї пiсля дати балансу .

 

 

Аудитор пiдтверджує вiдсутнiсть подiй пiсля дати балансу  якi можуть впливати на здатнiсть Приватного акцiонерного товариства  продовжувати безперервно її дiяльнiсть.


Календарь
«    Апрель 2024    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30